Şubat’ta erkekler en az 11 kadını öldürdü, 40 kadına şiddet uyguladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EKOLOJİ HABER- Erkekler Şubat 2023‘te en az 11 kadını öldürdü. Erkekler, en az 40 kadına şiddet uyguladı, en az iki kız ve oğlan çocuğunu istismar etti, en az bir kadını taciz etti. En az dokuz kadının ve iki çocuğun ölümü basına “şüpheli” olarak yansıdı. Şubatta basına yansıyan bir tecavüz vakası oldu.

Erkekler, kadınların yanındaki iki erkeği de öldürdü. Erkekler, en az iki kadını koruma kararına rağmen öldürdü. Erkekler altı kadını “ayrılmak istediği”, “barışmak istemediği” bahaneleriyle öldürdü. Erkeklerin beş kadını öldürme “bahanesi” basına yansımadı.

bianet’in Erkek Şiddeti Çetelesi‘ne göre; sekiz kadını kocası, eski kocası, sevgilisi, bir kadını babası, bir kadını damadı, bir kadını da arkadaşı öldürdü.

Erkekler, üç kadını sokak, park, iş yeri gibi ev dışı alanlardan, yedi kadını ev içinde öldürdü. Erkeklerin bir kadını nerede öldürdüğü bilgisi basına yansımadı.Erkekler, altı kadını kesici silahlarla, beş kadını ateşli silahla öldürdü.

Şubat 2023’te erkekler en az bir kadını taciz etti. Bu sayı geçen yıl aynı ay, yedi idi.Erkekler, kadını sözlü ve fiziki yollarla taciz etti.Erkekler bir kadını işyerinde taciz etti. Bir kadını, patronu taciz etti.Erkekler, Şubat’ta en az iki kız ve oğlan çocuğunu istismar etti. Geçen yıl aynı ay bu sayı 26 idi.

Erkekler, bir çocuğu okulda bir çocuğu da sokakta istismar etti. Bir çocuğu öğretmeni istismar ederken, bir çocuğu kimin istismar ettiği bilgisi basına yansımadı.

 

Şubat’ta erkekler, basına yansıyan bilgilere göre bir kadına tecavüz etti.Zihinsel engelli bir kadına tecavüz eden erkeğin yakınlık derecesi basına yansımadı.

Erkekler, Şubat’ta 40 kadına şiddet uyguladı. Geçen yıl da aynı ay bu sayı, 78 idi.Erkeklerin şiddet uyguladığı en az dört kadın “ağır” hasta olarak hastaneye kaldırıldı. İki kadın depremzedeydi. Erkekler en az altı kadına “koruma kararını” ihlal ederek şiddet uyguladı.En az 33 kadını kocası, sevgilisi erkekler yaraladı. Beş kadını, abi, baba gibi aile üyeleri yaraladı. İki kadını yaralayan erkeklerin yakınlık derecesi basına yansımadı.

 

Erkekler, 12 kadına boşanmak istediği/barışmak istemediği için şiddet uyguladı. Bir kadına “gasp etmek” için şiddet uygulayan erkekler, bir kadını da “izin almadan evden çıktığı” için şiddet uyguladı. Erkeklerin 26 kadına şiddet uygulama bahanesi basına yansımadı.Erkekler, 33 kadını darp ederek üç kadını ateşli silahlarla, üç kadını kesici aletlerle yaraladı. Erkekler, bir kadına yakıcı madde attı.Erkekler, 34 kadını ev içinde, altı kadını ormanlık alan, gazino ve sokak gibi ev dışı alanlarda yaraladı.

Şubat’ta basına yansıyan seks işçiliğine zorlama vakası olmadı. Basına yansımaması olmadığı anlamına gelmiyor.

Şubat’ta erkekler en az 11 kadını öldürdü, 40 kadına şiddet uyguladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BEDA
Giriş Yap

Ekolojihaber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin