Iğdır’daki öğrenciler fuhuş yapılan binanın kapatılmasını istiyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EKOLOJİ HABER- Iğdır’da Süreyya Sülün Hanım Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler, yurdun yanı başında bulunan ve fuhuş yapıldığını belirttikleri binanın mühürlenmesini istiyor.

Iğdır Üniversitesi’nde eğitim görüp Kredi Yurtlar Kurumu’na ait Süreyya Sülün Hanım Yurdu’nda kalan öğrencilerin başı bir süredir yurdun yanı başındaki binaya giren kişilerle dertte. Binada fuhuş yapıldığını öne süren öğrenciler, buraya giren kişilerin tacizine maruz kaldıklarını anlattı.

Yurt ile fuhuş yapıldığını belirttikleri binanın neredeyse yapışık olduğunu söyleyen öğrenciler, her gün tacize maruz kalmalarının yanı sıra can güvenliği problemi yaşadıklarını ifade etti.

Öğrenciler, bu durumu aylardır protesto ettikleri halde hiçbir önlem alınmamasından şikâyetçi. Öğrenciler, yurt yönetimi ve Valiliğin bu konuda girişimde bulunmadığını kaydetti.

Yurtta kalan bir kadın öğrenci, durumu “Yaptığımız protesto sonrası yurt kapısına polis görevlendirildi ama polisler veya güvenlik memurları akşam 19.00’dan sonra bir saat kapıda kendilerini gösterip gittiler. Polis kapıdayken oraya farklı farklı şahısların girdiğini gördük. Bu durumu KYK İl Müdürü ve birçok yetkiliyle konuştuk ama sonuç alamadık. Hatta KYK İl Müdürü bize saçma sapan ifadelerde bulundu. Öğrenciler olarak bu durumun sonlanması ve yurdun yanındaki binanın derhal boşaltılmasını istiyoruz” sözleriyle anlattı.

Öğrencilerin bu şikayeti Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Iğdır Milletvekili Yılmaz Hun tarafından soru önergesiyle Meclis’e de taşındı.

‘GÜVENLİ BİR ORTAM SAĞLANMALI’

Konuya dair yaptığı açıklamada, sağlıklı ve güvenli bir barınma ortamının her öğrencinin hakkı olduğunu söyleyen DEM Partili vekil, “Ancak Iğdır merkezde bulunan kız öğrenci yurdundaki öğrencilerin güvenli barınma hakkı ellerinden alınmış durumdadır. Yurdun hemen yakınındaki bir binada fuhuş, uyuşturucu ve alkol kullanılıp satıldığı bilinmektedir. Kız öğrenci yurdunun hemen yakınındaki bu binayı kullanan kişilerin birçok defa yurtta kalan kız öğrencilere yönelik taciz girişimleri de bulunmuştur. Birçok defa bina üzerinde ihbar ve şikayetler yapılmasına rağmen bu bina ile ilgili ne emniyetin ne de valiliğin herhangi bir girişimi olmamıştır. Valilik ve emniyetin kız öğrenci yurdunun hemen yakınında fuhuş ve uyuşturucu yapılmasına göz yumması nasıl bir akıl tutulmasıdır? Biran evvel vakit kaybetmeden malum bina boşaltılmadır. Öğrenciler için güvenli bir ortam koşulları sağlanmalıdır” dedi.

 

MA

Iğdır’daki öğrenciler fuhuş yapılan binanın kapatılmasını istiyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BEDA
Giriş Yap

Ekolojihaber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin