İBB işçileri: İşe geri alınmamızla ilgili net bir sonuç yok

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
İBB tarafından işten atılan işçiler, talepleriyle ilgili net bir cevap almadıklarını ve direnişlerinin kaldığı yerden devam ettiğini söyledi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından işten çıkarılan işçiler, işe geri alınma talebiyle, “İşimizi geri istiyoruz” pankartını astıkları Saraçhane Parkı’nda 65 gündür eylemlerini sürdürüyor. Bugün çıkan kimi haberlerde işçilerin taleplerinin İBB tarafından kabul edildiği belirtildi. Eylemlerini sürdüren işçiler ise, işe geri alınmaları konusunda net bir sonucun olmadığını ve sürecin hala devam ettiği bilgisini verdi.
Eylemlerine devam ettiklerini belirten Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen daha sonra İBB tarafından KHK’li olduğu için işten çıkarılan barış akademisyeni Veysi Altıntaş, “Böyle bir durum olduğu zaman kamuoyuna açıklamak boynumuzun borcudur. Şu anda böyle bir cümle kurmak için erken” dedi.
‘BİRLİKTE MÜCADELE ETTİK’
Altıntaş, eylemin ilk gününden itibaren aralarından bulunan Ramazan Oruç’un dışındaki bütün arkadaşlarının “Güvelik soruşturması” ve “Kod 42” ile işten atıldığını söyledi. Altıntaş, yapılan bütün girişimlere rağmen İBB’nin Ramazan Oruç’u işe geri almayacağı yönünde şart koyduğunu belirtti. Altıntaş, “Ramazan ise mobing ile işten atılan bir dostumuzdur. Bizler nihayetinde sadece güvenlik soruşturması ile işten atılanlar olarak mücadele etmedik, Ramazan’ı da dahil ederek ortak bir mücadele yürüttük” diye belirtti.
Altıntaş, İBB ile ilk yaptıkları görüşmede İBB’nin, “Sadece güvenlik soruşturması kapsamında işten atılan işçilerin konusuyla ilgili biz bu masadayız” dediğini aktaran Altıntaş, “Tabi bu bizim için bağlayıcı değil. Dolayısıyla onların gündemiyle bizim gündemimiz birbirinden farklıydı. Ramazan arkadaşımız hepimizin faydasına eylemden ayrılsa bile o hala bizim yol arkadaşımız. Onun mücadelesi, bizim mücadelemiz; bizim mücadelemiz, onun mücadelesi” dedi.
İBB işçileri: İşe geri alınmamızla ilgili net bir sonuç yok

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BEDA
Giriş Yap

Ekolojihaber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin